مادر...

کودک از مادرش پرسيد:چرا گريه می کنی؟

مادر پاسخ داد:چون مادرم.

کودک گفت:نمی فهمم.

مادر او را در آغوش کشيد و گفت:هرگز نخواهی فهميد...

کودک از پدرش پرسيد که چرا مادر بی هيچ دليلی گريه می کند؟و تنها جوابی که پدر داشت اين بود که همه ی مادرها همين طور هستند.

کودک تصميم گرفت اين موضوع را از خدا بپرسد:خدايا!چرا مادرها به اين راحتی گريه می کنند؟
خداوند پاسخ داد:پسرم!من بايد مادران را موجوداتی خاص خلق می کردم.من شانه های آنها را طوری خلق کردم که تحمل حمل بار سنگين زندگی را داشته باشند و در عين حال آرام و مهربان باشند.من به مادران نيرويی دادم که طاقت به دنيا آوردن کودکانشان را داشته باشند.من به آنها نيرويی دادم که توان ادامه دادن راه را ,حتی هنگامی که نزديکانشان رهايشان کرده اند, داشته باشند , توان مراقبت از خانواده در هنگام بيماری , بی هيچ شکايتی. من به آن ها عشق ورزيدن به فرزندانشان را آموختم, حتی هنگامی که اين فرزندان با آنها بسيار بد رفتار کرده اند.

و البته اشک را نيز دادم برای زمانی که به آن نياز دارند...

روز مادر رو به همه ی فرشته های مهربون تبريک ميگم.10.gif

/ 17 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پيام

سلام.روز تو هم مبارک

پارسا

سلام شادی خانم ممنون سر زدی روز مادر به همه ی مامانای گل مبارک آپم منتظرم

شادی.دوست تو

چطوری توووووووووووووووووووووو؟؟؟؟ . . . چه زود زود می آپی دخمل!!! . . . روزشان مبارکککککککککککککککککککککککک

بيژن

با عرض سلام متن قشنگی بود. به راستی که زن اگرچه تاريخش او را به کمتر از مرد و گاه عدم ثبات در قضاوت و استوار بودن و عاشق جسم بودن و نيرنگ بازی متهم کرده است ولی سخت در برابر آن ها ايستاده و با اراده ی قوي اش رنج قرون را طی کرده و اينک در تکاپوی برابريست با مرد و می خواهد در گوش مرد مدام فرياد کند که زن و مرد بودن ارزش نيست بلکه انسان بودن ارزش است.

حسين

سلام شادی ببخشين که دير اومدم ولی فرقی نميکنه هر روز روز مادره روز مادر بر همه مادرها مبارک راستی خانومی تو امتحانات ۲۰ که شدی به وبلاگم سر بزن و طرح جديدشو ببين و نظرتو بگو فدات

هاپو۱۰+۱ (نازنين)

سلام چقدر عاشقانه و با احساس بود اين متن ... خيلی رويايی بود ... منم روز مادر رو با اينکه ديره تبريک می گم ... بلاگتون عاليه ... خوشحال می شم پيشم بياييد ... نازنين

ماهان

وبلاگ نازی دارين خوشحال ميشم بياين

امير

سلام وب تووووپی داری اگه با تبادل لینک موافقی بهم سر بزن مرسی بابای

دخترای کوچه پشتی

سلام سلام مرسی که پيش ما مييايد و يادی از ما ميکنين ما شما را فراموش نکرديم به مين زوديا وبلاگو آپ ميکنيم طبق معمول آجی فري ميخواد بترکونه پس منتظر باشيد اين داستانم خيلی قشنگ بود ايولا پس فعلا بای آپ کرديد خبرمون کنيد يا حق (آجی فري و دادا مهسا)

نغمه

سلام دوست من، ممنون از حضورت، خوشحال مي شم به سراغم بياي